Gealan S9000

Inovace v plastových oknech - Gealan S9000


Určeno pro zákazníky jež chtějí investovat do nekompromisní kvality, bezpečnosti a maximální tepelné izolace. Profil v nízkoenergetickém standardu.

 

Optimalizovaná tepelná izolace

Vývoj systému s co nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi není dílem náhody, ale výsledkem cílevědomého vývoje. Úspěšný výsledek to potvrzuje. Četné výpočty i první zkoušky prokázaly dosažení vynikající hodnoty součinitele prostupu tepla. Cílem bylo dosažení hodnoty Uf = 0,92 W/m²K pro standardní kombinaci s ocelovou výztuží a tím i využití v nízkoenergetických a pasivních domech. Cíle se podařilo dosáhnout kombinací všech inovativních detailů v systému.

 

Vylepšená statika

U zvolené lepicí techniky STV® (statické suché zasklení) vyvinuté firmou GELAN se jedná o vlepování skla do profilu křídla pomocí speciální lepicí pásky vyvinuté pro konstrukci oken, při zachování obvyklého vypodložení skla. Vlepením skla do profilu křídla se tuhost tabule skla přenese na křídlo a celý systém je stabilnější. Tak je možné vyrábět křídla ve standardních velikostech zcela bez oceli. Použitím technologie STV® a současně ocelové výztuže v křídle lze konstruovat obzvlášť velké a jinak nerealizovatelné prvky z plastu.

 

Rozsáhlé příslušenství

Okna jsou důležitým výrazovým prvkem v moderní architektuře. Vedle svých základních funkcí – propouštění světla do budovy a větrání za současné ochrany uživatele před nepříznivými povětrnostními vlivy – vytváří také charakter budovy. Moderní okenní systém splňuje tuto výzvu svými vynikajícími hodnotami a rozsáhlou nabídkou příslušenství.

Gecco 4

Aby se snížilo riziko tvorby plísní v místnostech, je k dispozici automatický větrací systém GECCO (GEALAN CLIMA CONTROL). Malá klapka s velkými účinky dělá z normálních oken okna s přivětráváním. Při malém tlaku vzduchu je větrací klapka otevřená, při větší rychlosti větru klapka uzavře vzduchový kanál.

Air Watch

I když patentovaný systém větrání GECCO zajišťuje řízené přivětrávání, nemůže zcela nahradit pravidelné větrání. Vzduch v místnosti je nutné čas od času zcela vyměnit. Pomocí malého přístroje Air Watch (hlídač vlhkosti) je možné jednoduchým způsobem stav vlhkosti kontrolovat.

Dekory dřeva, přirozený vzhled

Pro všechny, kteří si zakládají na přirozeném vzhledu, aniž by se chtěli vzdát předností moderních okenních systémů, existují plastová okna s dekorem dřeva. To je ta správná volba. Je jedno, zda pro renovaci hrázděného domu nebo pro plánovanou novostavbu, okna GEALAN s dekorem dřeva přesvědčí v optickém i funkčním ohledu. Doporučují se jako klasický stylový element při renovaci starých domů, tak i při přizpůsobení domů rázu krajiny. Okna s dekorem mají všechny pozitivní vlastnosti moderních plastových oken a současně dekorativní vzhled dřeva.

Inovativní středové těsnění libovolně kombinovatelné

Nový GEALAN systém S 9000 - jako kombisystém s konstrukční hloubkou 83 mm - sdružuje stejnou měrou vlastnosti a přednosti středového a dorazového těsnění. Velká konstrukční hloubka, šest profilových komor v rámu a křídle a tři kontinuální těsnicí roviny jsou zárukou vynikající tepelné izolace. Tato okna uspokojí i nejvyšší nároky.

Optimální tepelná izolace

Vyvinutí systému s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi není náhoda, ale výsledek cíleného vývoje. Úspěch nám dává za pravdu. Četné výpočty prokázaly vynikající tepelně izolační hodnoty. Od začátku bylo cílem vývoje dosáhnout tepelně izolační hodnoty Uf - 0,92 W/m²K při standardní kombinaci s ocelí, a tím i využitelnosti v pasivních domech. To se podařilo kombinací všech inovativních detailů v koncepci systému.

  1. Profil s 6 komorami v rámu a křídle
  2. Ocelová výztuha v rámu a křídle
  3. 3 kontinuální těsnící roviny
  4. Vysoká hloubka vsazeného skla s mírou zapuštění 26 mm

Tajemství spočívá v detailu

Systém S 9000 disponuje inteligentní koncepcí těsnění se třemi kontinuálními těsnícími rovinami. Kvůli zlepšení tepelné izolace je křídlo už z výroby navíc vybaveno těsněním v drážce křídla. Vysoká hloubka vsazeného skla s mírou zapuštění 26 mm zajišťuje zlepšenou tepelnou izolaci.

Moderní geometrie středového těsnění

Flexibilní středové těsnění v drážce rámu výrazně přispívá ke zlepšení tepelné izolace. Navíc chrání kování před vniknutím vlhkosti, a tím pozitivně ovlivňuje otevírání, obzvláště při nízkých venkovních teplotách.

  1. Vhodné pro trojskla do tloušťky 54 mm
  2. Úzká pohledová šířka a designové 15° zkosení.
  3. Inteligentní koncept těsnění se třemi kontinuálními těsnícími rovinami.
  4. Optimalizováno pro použití technologie STV®, aby bylo možno sklo a přesah křídla slepit za sucha.
  5. Velmi dobrá tepelná a zvuková izolace díky 6 komorám a velké konstrukční hloubce v rámu a křídle.

 

 

Gealan S9000 HS portál

U nás objednáte i posuvně zdvižné dveře v systému gealan S9000

Ke stažení Gealan S9000